Sprzątanie osiedli Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Piaseczno, Pruszków, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz Sprzątanie osiedli Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Piaseczno, Pruszków, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

Czas na świeży start! Rozpocznij wiosnę od ozonowania!

Początek wiosny i długo wyczekiwany koniec pandemii koronawirusa to świetna okazja by w dbaniu o porządek pójść kawałek dalej, niż zwykle. Można nie tylko zadbać o czyste okna i wyprane dywany, ale również oczyścić domy i miejsca pracy z nagromadzonych szkodliwych bakterii i wirusów. Skuteczna i bezpieczna dezynfekcja oraz ozonowanie pomieszczeń wymagają wiedzy, doświadczenia oraz specjalistycznych urządzeń i środków. Oto dlaczego warto zlecić je specjaliście i cieszyć się ze świeżych i bezpiecznych wnętrz już teraz.

Close up view of woman in protective gloves that cleaning tables in the office.

Ozonowanie – o co chodzi?

Ozonowanie to jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych dla zdrowia sposobów dezynfekcji. Z sukcesem można je zastosować:

  • w żłobkach,
  • w przedszkolach,
  • w szkołach,
  • w przychodniach,
  • w budynkach użyteczności publicznej,
  • w prywatnych domach i mieszkaniach.

Ozon to silnie utleniający gaz, którego mocno reaktywne działanie jest bardzo krótkotrwałe. Polega ono na dezynfekcji (dekontaminacji), deakaryzacji (czyli usunięciu alergenów wziewnych i kontaktowych) oraz deodoryzacji. Ozon charakteryzuje się znanym każdemu zapachem powietrza świeżo po burzy. Regularnie, minimum raz do roku przeprowadzane ozonowanie:

  • To skuteczna i naturalna metoda dezynfekcji.
  • Niszczy chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby.
  • Eliminuje nieprzyjemne zapachy takie jak tytoń, pleśń, zwierzęta czy spalenizna.
  • Chroni przed karaluchami, gryzoniami, molami i mrówkami.

Czy ozonowanie jest bezpieczne dla człowieka?

Ze względu na silne właściwości utleniające, ozon działa drażniąco na spojówki i błonę śluzową dróg oddechowych, prowadząc do piekących bólów, trudności w oddychaniu, zaczerwienienia spojówek, kaszlu, świszczącego oddechu, pogorszenia funkcji płuc w badaniu spirograficznym, napadów astmy u osób cierpiących na tę przypadłość oraz nasilenia dolegliwości u osób ze współistniejącymi chorobami układu oddechowego i układu krążenia. Ze względów bezpieczeństwa ozonowanie warto zatem zlecić profesjonalnej firmie, która przeprowadzi je w fachowy i bezpieczny sposób.

Jak wybrać firmę dezynfekującą?

Prawidłowo wykonane ozonowanie wymaga dużej wiedzy oraz umiejętności ze strony fachowo przeszkolonego personelu. Zlecając tego typu pracę, warto zatem upewnić się, że rozmawiamy z doświadczoną firmą, która świadczy usługi na najwyższym poziomie. Fachowa wiedza i odpowiednie procedury stanowią gwarancję, że ozonowanie i dezynfekcja przebiegną w stu procentach pomyślnie, a cały proces będzie dopasowany do potrzeb określonego lokalu i jego użytkowników.

Nie można również zapomnieć, że do zgodnego z prawem przeprowadzania dezynfekcji i ozonowania niezbędne są stosowne pozwolenia i środki dopuszczone do obrotu na terenie Polski. Istotne jest również wybranie ozonatora o nowoczesnej technologii wytwarzania ozonu, który nie narazi wnętrza na nadmierną ekspozycję na wielotlenki azotu, niszczące elektronikę, skórę, obrazy i tapicerki.

Sprzątanie biur Warszawa Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

Doświadczeni, wykwalifikowani pracownicy, najwyższej jakości sprzęt oraz bezwonne preparaty, to podstawy profesjonalnego i bezpiecznego wykonania usług dezynfekcyjnych. Bogo Clean to firma, która je gwarantuje. Najwyższa satysfakcja naszych klientów to podstawowa zasada, którą się kierujemy, wykonując fachowo i dyskretnie usługi sprzątające w każdego typu nieruchomościach w Warszawie i okolicach, tworząc zdrową i czystą atmosferę w miejscach pracy, zamieszkania i odpoczynku naszych klientów.