Sprzątanie osiedli Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Piaseczno, Pruszków, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz Sprzątanie osiedli Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Piaseczno, Pruszków, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

Sprzątanie osiedli Warszawa - czy to wymagający proces?

Mieszkańcom, lokatorom, użytkownikom z pewnością zależy na komfortowym, estetycznym otoczeniu osiedla lub dzielnicy. Dobra aura to dobra marka pozwalająca na promocję miejsca i lokali dostępnych na jego terenie. Kiedy rośnie prestiż okolicy – rozwija się infrastruktura, dostępność usług i podnosi się ogólna wartość miejsca. Usługa sprzątania osiedli ma więc niebagatelny wpływ na kondycję i status lokalizacji.

Każdy z nas wprowadzając się na nowe miejsce myśli o tym, żeby mieszkało nam się w nim dobrze i komfortowo. Nie ma z pewnością człowieka, który nie chciałby, aby jego osiedle było ładne. Zadanie doglądania tego „ładnie”  ostatecznie bierze na siebie administrator typujący wykonawcę usług sprzątania. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele firm zewnętrznych, które oferują usługi porządkowe na najwyższym poziomie.  Bogo Clean należy do czołówki takich wykonawców w stolicy. Nasi  pracownicy w pełni rozumieją potrzeby zarówno administratorów osiedli i wspólnot, jak i samych lokatorów. Potrafią sprostać wymaganiom z zachowaniem najwyższych standardów.

Na czym polega dobrze zorganizowana usługa sprzątania osiedli?

Sprzątanie osiedli w Warszawie jest złożonym procesem wymagającym dobrej organizacji w dbałości o każdy szczegół. Usługi porządkowe wykonuje się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Ważna jest także wielkość obszaru, rodzaj budynków czy też wysokość zabudowy.

 • W ofertach wykonawców można znaleźć sprzątanie wnętrza budynku. Wchodzi tu przede wszystkim utrzymanie czystości klatek schodowych i korytarzy w budynkach wielorodzinnych, kamienicach i zabudowie szeregowej. Oprócz nich sprzątane są windy, garaże podziemne oraz poddasza i korytarze prowadzące do piwnic lokatorskich.
 • Do zadań na zewnątrz należy zaliczyć sprzątanie placów, terenów zewnętrznych przyległych do budynków w tym dojazdów do nich i parkingów, a także altan śmietnikowych.
 • Ważne jest to aby prace wykonywane były systematycznie i oparte były na harmonogramie opracowanym wspólnie ze stroną Zarządu Wspólnoty czy spółdzielni.

Jak wygląda proces sprzątania osiedli i czy jest konieczna regularność tego procesu?

Wielkie miasto takie jak Warszawa wymaga doskonałej organizacji pracy, by móc obsłużyć wszystkie istniejące osiedla.

Każde z nich jest zróżnicowane i wymaga rodzaju prac dopasowanego do swoich potrzeb.

 • Dlatego przed przystąpieniem do wyboru usług zarządca danego obszaru powinien mieć sprecyzowane, co będzie wchodziło w zakres usługi. Ewentualne uwagi i wymogi powinien przedyskutować z  wykonawcą. Równie ważne jest określenie specyfiki danego osiedla.
 • Istotną kwestię stanowi czyszczenie garaży podziemnych. Wszystko zależy od ich położenia czyli przy jakim typie ulicy się znajdują.
 • Jeśli osiedle jest położone przy ulicy nieutwardzonej, garaże i parkingi podziemne częściej ulegają zabrudzeniom. W przypadku dróg asfaltowych i brukowych sprawa jest prostsza, ponieważ kurz, błoto czy śnieg nie przywierają tak bardzo do kół samochodów i nie dostają się do garaży.
 • Niektóre osiedla znajdują się na specyficznym terenie po dawnej fabryce, co wymaga wzięcia pod uwagę jego specyficznego zagospodarowania.
 • Mimo iż powstała tam nowa zabudowa, wiele elementów nadal jest związana z jej dawnym charakterem. Sprzątanie osiedla polega przede wszystkim na sprzątaniu blokowiska i terenów wokół.
 • Innym rodzajem zabudowy może poszczycić się Wola, tam sprzątanie osiedla uzależnione jest od bardziej śródmiejskiej zabudowy i występowania wieżowców. Znajdują się tu również więc place utwardzone, które również są oczyszczane i porządkowane.

Sprzątanie osiedli, jak wspomniano wcześniej to proces, dlatego wymaga on regularnego wykonywania usług. Związane jest to z estetyką danego obszaru i stanowi możliwość utrzymania porządku na wyznaczonym terenie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej osiedla?

Wybierając usługi sprzątania osiedli, trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na zakres oferowanych prac. Ważne jest, by nie ograniczało się tylko do klatki schodowej, ale obejmowało również tereny zewnętrzne w tym place, chodniki. Na uwagę zasługują również dodatkowe możliwości, jak choćby drobne naprawy i remonty.
Przed wykonaniem usługi, trzeba najpierw opracować plan, który powinien się opierać na odpowiednich informacjach, np. liczba lokatorów w danej klatce, kto w niej mieszka (dzieci, osoby starsze czy niepełnosprawne.

 • Dzięki temu strategia sprzątania zostanie dokładnie opracowana, a na osiedlu będzie czysto a jednocześnie samo wykonywanie czynności nie będzie dla mieszkańców uciążliwe.
 • Ważne jest także wybranie odpowiedniej pory dnia na sprzątanie. Chodzi tutaj o tryb życia, aktywności mieszkańców, np. rano wychodzą do pracy, a po południu lub wieczorem wracają do domu
 • Usługi porządkowe na osiedlach obejmują również teren zewnętrzny. Trzeba zadbać o chodniki, parkingi, drogi dojazdowe do budynków czy tereny zielone. Tutaj oprócz sprzątania czasem trzeba zaangażować ogrodnika np. do nasadzeń i przycinania roślin ozdobnych, koszenia trawników czy też zasiewania nowych. Można poszerzyć usługi o pielenie, odchwaszczanie, przesadzanie roślin.
 • Ilość prac do wykonania zależy również od pory roku. Mówimy w szczególności o sezonie jesienno-zimowym. Jeśli na osiedlu znajdują się drzewa liściaste, jesienią może się okazać konieczne grabienie lub zamiatanie opadających liści. Natomiast w zimie dochodzi też odśnieżanie.
 • Warto się zastanowić czy lepiej odśnieżać ręcznie czy też za pomocą odśnieżarek np. spalinowych. Z jednej strony odśnieżanie przy pomocy maszyn jest szybsze i sprawniejsze. Jeśli jednak mamy gęstą zabudowę lub ciasne podwórko, odśnieżarka może się nie zmieścić i nie dotrze wszędzie.

Firma sprzątająca Bogo Clean – sprzątanie osiedli Warszawa: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Piaseczno, Pruszków, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola i Żoliborz.

Usługa Bogo Clean osiedla to  sprzątanie osiedli, pojedynczych kamienic, czy szeregowców. Obejmuje bieżące utrzymanie czystości wewnątrz budynków (klatek schodowych, wind, poddaszy, piwnic, czy garaży) i na zewnątrz (terenów zewnętrznych, dróg dojazdowych, parkingów). Nasza firma obsługuje wspólnoty i spółdzielnie w całej Warszawie.

Zatrudniamy pracowników, którzy potrafią zadbać o czystość osiedla w każdym najmniejszym detalu. Działają oni z zachowaniem najwyższych standardów. Mają certyfikaty potrzebne do wykonywania prac na odpowiednim poziomie. Znają się zarówno na sprzątaniu jak i pielęgnacji zieleni czy też pracach remontowych. Cechuje ich kultura osobista i chętnie pomagają mieszkańcom na życzenie.

Nasza firma podejmuje się zarówno prac wymagających codziennego utrzymania czystości, jak i jednorazowych zleceń.

Do skorzystania z naszych usług zachęcamy mieszkańców Warszawy i okolic. Jeśli jesteś administratorem lub zarządcą wspólnoty mieszkaniowej zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym doradcą, który szczegółowo odpowie na pytania o zakres i przebieg usług sprzątania realizowanych przez Bogo Clean.