Sprzątanie biur w Warszawie — jakie znaczenie ma kolejność sprzątania w biurze?

Kolejność sprzątania w biurze wpływa na szybkość, efektywność i ostateczny wynik prowadzonych działań.

Doskonale wiedzą o tym specjaliści oferujący profesjonalne sprzątanie biur w Warszawie. Przyjrzyjmy się więc, jak wygląda ich organizacja pracy.

Czy kolejność sprzątania w biurze ma znaczenie?

Prawidłowe sprzątanie biura wcale nie jest proste. Wbrew pozorom nie jest to tylko fizyczna praca. Wymaga też odpowiedniej organizacji i planowania.

Właściwa kolejność sprzątania biura wpływa na szybkość i efektywność pracy oraz na efekt podejmowanych działań. Dobry plan pozwala m.in. uniknąć sytuacji, w której poszczególne miejsca trzeba sprzątać kilka razy. Dzieje się tak, np. kiedy intensywne szorowanie plam prowadzi do chlapania na boki, czy gdy zbierane okruchy lub kurz spadają na niżej położone meble i podłogę.

Specjaliści oferujący sprzątanie biur w Warszawie podkreślają więc, że prawidłowa kolejność działań pozwala wyeliminować takie błędy, oszczędzając czas.

Dobra kolejność sprzątania biura to również oszczędność pieniędzy. Szybsze działania to niższy koszt pracowników zatrudnionych w systemie godzinowym. Brak konieczności powtarzania pewnych czynności to z kolei mniejsze zużycie środków czystości, energii i narzędzi.

Sprzątanie biur w Warszawie — jak robią to specjaliści?

Profesjonaliści z BOGOclean — firmy oferującej sprzątanie biur na Warszawskim  Bemowie, Białołęce, Bielanach, Mokotowie, Ochocie, Śródmieściu czy Targówku — wskazują, jaka kolejność sprzątania biura jest optymalna.

Zacząć warto od przygotowań, a więc od uszykowania niezbędnych narzędzi i środków czystości, ale też od zorganizowania przestrzeni. W pierwszej kolejności warto więc wynieść śmieci, poustawiać meble (np. krzesła) i inne elementy wyposażenia tak, by można było spokojnie wycierać kurze czy umyć podłogę.

Ważne jest też, by zidentyfikować trudny do usunięcia brud, który wymaga zastosowania specjalistycznych środków. W wielu przypadkach środki te wymagają bowiem czasu, by rozpuścić zabrudzenia i zadziałać w odpowiedni sposób. Należy je więc nałożyć i poczekać, zajmując się w tym czasie innymi czynnościami.

Kolejna ważna zasada dotyczy tego, by sprzątać od góry do dołu. Jak podkreślają fachowcy zajmujący się sprzątaniem biur w Warszawie, wiele osób popełnia zasadniczy błąd i zaczyna od miejsc położonych na wysokości rąk, przechodząc potem wyżej. Niestety, ścierany kurz i zabrudzenia spadają wtedy na niżej położone powierzchnie, ponownie je brudząc. Kolejność sprzątania biura od miejsc najwyższych ku dołowi pozwala uniknąć takich sytuacji.

Przy sprzątaniu szafek i szuflad również istotne jest zachowanie odpowiedniej kolejności. Najpierw należy wyczyścić wnętrze mebli, a dopiero potem przechodzi się do korpusów i frontów. Brud ze środka szafek może bowiem wydostawać się na zewnątrz. Zanieczyszczenia możemy też przenosić na rękach, otwierając i zamykając myte meble. Dlatego najpierw czyścimy wnętrze, a dopiero potem zamykamy drzwiczki i szuflady i myjemy je z zewnątrz.

Specjaliści od sprzątania biur w Warszawie wskazują też, że jeśli chcemy przeprowadzić dezynfekcję, powinniśmy to zrobić na samym końcu, po wymyciu i wysprzątaniu całego biura. Pozwoli to uniknąć ponownego roznoszenia patogenów czy ścierania środka dezynfekcyjnego.

BOGOclean — profesjonalne sprzątanie biur w Warszawie

Prawidłowe sprzątanie biur to oczywiście nie tylko konieczność zachowania prawidłowej kolejności działań. Wymaga również zastosowania odpowiednich narzędzi, technik oraz środków czystości. Dlatego najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom.

BOGOclean oferuje sprzątanie biur w Warszawie. Firma działa m.in. w takich dzielnicach jak Bemowo, Białołęka, Mokotów, Ochota, Śródmieście i Targówek.

BOGOclean to gwarancja profesjonalnego, indywidualnego podejścia, terminowości i atrakcyjnych cen. Oferuje zarówno regularne sprzątanie biur w Warszawie, jak i jednorazowe czy doraźne działania. Zakres usług obejmuje standardowe prace — wycieranie kurzu, opróżnianie koszy na śmieci, odkurzanie, mycie urządzeń, drzwi i przeszkleń — jak i działania specjalistyczne — pranie wykładzin, tapicerek czy utrzymanie czystości sanitariatów.