Sprzątanie osiedli Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Piaseczno, Pruszków, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz Sprzątanie osiedli Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Piaseczno, Pruszków, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

Skuteczne sprzątanie biur Warszawa - elementy, które składają się na dobrze wykonaną usługę

Zorganizowana i systematycznie utrzymywana w czystości i porządku przestrzeń biurowa wpływa na efektywność pracy, samopoczucie i interakcje między pracownikami.

Sprzątanie biura to podstawa

Zorganizowana i systematycznie utrzymywana w czystości i porządku przestrzeń biurowa wpływa na efektywność pracy, samopoczucie i interakcje między pracownikami. Zadbane biuro to również wizytówka firmy. Aby cieszyć się nienaganną opinią i dobrą atmosferą, warto skorzystać z usług certyfikowanych profesjonalistów. BOGOclean to wykwalifikowana firma z Warszawy, która oferuje kompleksowe usługi dla właścicieli biur, administratorów instytucji publicznych, szkół i przedszkoli oraz spółdzielni mieszkaniowych:

  • sprzątanie biur Warszawa
  • mycie szyb i budynków
  • konserwacja posadzek
  • pranie wykładzin
  • dezynfekcja i ozonowanie
  • deratyzacja
  • dezynsekcja

Zasady porządkowania przestrzeni biurowej

Aby sprzątanie było skuteczne i efektywne potrzebny jest plan działania. Biuro to miejsce pełne pinezek, plam i okruchów.. Aby się ich pozbyć ważny jest umiejętnie ułożony plan działania. Oto nasza propozycja:

Wyrzucenie śmieci

Zaczynamy od tego, aby pozbyć się wszystkich śmieci – zarówno tych z biurowej kuchni, jak i z samego biura oraz toalety. Należy pamiętać o opróżnieniu niszczarki do dokumentów, w której zalegają setki skrawków papieru. Wyrzucenie ich na samym początku sprzątania pozwoli uniknięcia przykrej niespodzianki w postaci sterty papierków porozrzucanych po biurze.

Wycieranie sprzętów biurowych

Na lampkach czy telefonach stacjonarnych chętnie gromadzi się kurz. Aby się go pozbyć należy skorzystać z materiałowej ściereczki zamoczonej w wodzie lub w detergencie. Wyciśnięcie jej przed każdym kolejnym użyciem jest niezbędne do efektywnego sprzątania.

Porządkowanie aneksu kuchennego i WC

Kluczowym dla uprzątnięcia powierzchni biurowej jest uporządkowanie kuchni. Przez cały czas pracy biura gromadzi się w niej masa kubków i talerzy, które zagracają blaty. Należy umyć je oraz odpowiednio ułożyć w szafkach, aby wyjęcie ich następnego dnia nie było problematyczne. Warto zająć się również łazienką – umyciem armatury, umywalki i WC. Na tym etapie konieczne jest uzupełnienie przyborów łazienkowych i kuchennych.

Umycie blatów roboczych

Plamy po kawie, okruchy, ślady po słodkich napojach. To wszystko gromadzi się na blatach. Warto zająć się tymi zabrudzeniami przed odkurzaniem i myciem podłóg, aby resztki nie spadły na świeżo umytą podłogę i nie przysporzyły nam dodatkowej pracy. Najlepszym sposobem na szybkie umycie blatu jest przetarcie go suchym ręcznikiem papierowym, aby pozbyć się największych zabrudzeń – okruchów, a następnie wytarcie mokrą ściereczką.

Odkurzanie

Ta z pozoru błaha czynność może przysporzyć wielu kłopotów – źle dobrana końcówka odkurzacza może wyrządzić wiele rys, które nie wyglądają estetycznie. Ważne, aby nie zapomnieć o listwach podłogowych, na których osadza się kurz.

Mycie podłóg

Tę czynność wykonujemy na samym końcu. Należy pamiętać, aby nie używać mokrego, a wilgotnego mopa. Dzięki temu uchronimy się przed rozpulchnieniem parkietu, którego koszty naprawy są spore. Koniecznym jest dobranie odpowiedniego detergentu myjącego do rodzaju podłogi, aby pozostała ona zadbana i w dobrym stanie na długie lata.

Ta kolejność zapewnia, że wykonana praca będzie zauważalna bez konieczności poprawek. W cieszeniu się efektami sprzątania kluczowa jest regularność i systematyczność – długo zaniedbane pomieszczenia potrzebują dużo czasu i energii, aby doprowadzić je do stanu użyteczności.

BOGOclean – Sprzątanie biur Warszawa

BOGOclean to serwis sprzątający doświadczony w utrzymaniu czystości w biurach i instytucjach na terenie Warszawy. Nasi pracownicy wykonują usługi o wysokiej jakości, a przy tym zachowują profesjonalizm, punktualność oraz dyskrecję. Realizujemy zlecenia na sprzątanie biur, ale również nieruchomości prywatnych. Aby szczegółowo poznać naszą ofertę i uzyskać indywidualną wycenę – zapraszamy do kontaktu.