Sprzątanie osiedli Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Piaseczno, Pruszków, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz Sprzątanie osiedli Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Piaseczno, Pruszków, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

Poradnik czyszczenia podłóg - Warszawa Wilanów, Włochy, Wola

Utrzymanie w czystości podłóg to najbardziej wymagające z zadań stojących przed firmą sprzątającą. Narażone na najróżniejsze rodzaje wnoszonych na butach zanieszczyszczeń, brudzą się szybko i wymagają codziennego czyszczenia. Aby zrobić to sprawnie i wydajnie, trzeba znać zasady sprzątania różnych powierzchni, które pozwolą im zachować przez długi okres estetyczny wygląd i wytrzymałość.

 

Zasady sprzątania różnych typów podłóg

To, jak należy zabrać się za czyszczenie podłogi, jest zależne od materiału, z którego została wykonana, a żeby zrobić to skutecznie i bez szkody dla powierzchni. Poniżej kilka porad dotyczących najczęściej spotykanych typów powierzchni:

  • Podłogi z paneli – syntetyczne dodatki znajdujące się w strukturze paneli drewnopochodnych powodują ich intensywne elektryzowanie, a co za tym idzie przyciąganie kurzu na powierzchnię. Dobrym rozwiązaniem jest użycie na ich powierzchni środków antystatycznych, takich jak na przykład płyn do płukania tkanin, i częste ścieranie za pomocą wilgotnego mopa. Aby smugi były niewidoczne warto zachować przy tym kierunek zgodny z kierunkiem ułożenia paneli na podłodze.

Panele są podatne na zarysowania, dlatego należy unikać szotek z ostrym włosiem i regularnie usuwać naniesione do wnętrza zabrudzenia i piasek. Dodatkowa ochronę mogą zapewnić środki nabłyszczające, które oprócz podniesienia walorów wizualnych powodują powstanie dodatkowej warstwy ochronnej.

  • Podłogi drewniane – szczególnie narażone na zarysowania, nie powinny być wystawione na działanie wnoszonego do pomieszczenia piasku. Należy je regularnie zamiatać miękka miotłą, odkurzać i co jakiś czas przecierać wilgotną szmatką lub mopem, uważając by nie wystawiać ich na działanie zbyt dużej wilgoci. Podłogi olejowane wymagają ponadto regularnego nanoszenia środka zabezpieczającego.

W pielęgnacji podłóg drewnianych przydają się specjalnie środki do pielęgnacji drewna stworzone na bazie żywic akrylowych. Pomocne jest także wyposażenie pomieszczenia w dobrą wycieraczkę lub chodnik, które ograniczą wnoszenie do biura piasku i innych zabrudzeń.

  • Podłogi z płytek ceramicznych – struktura płytek uniemożliwia wnikanie brudu i wilgoci, a ich twardość chroni przed uszkodzeniami i zarysowaniami, więc można je zmywać z użyciem większości detergentów. Największej dbałości w utrzymaniu czystości wymagają fugi, które stanowią miejsce zbierania zanieczyszczeń i są bardziej podatne na uszczerbki. Aby o nie zadbać warto czyścić je za pomocą amoniaku lub proszku do pieczenia z małą ilością wody i dokonywać regularnej impregnacji za pomocą specjalnego środka.

 

  • Podłogi kamienne – najbardziej wytrzymałe z omawianych powierzchni, wymagają jedynie okresowej impregnacji (szczególnie te polerowane), a codzienne utrzymanie ich w czystości opiera się na zmywaniu ich wodą z dodatkiem detergentu. Dodatkową opcją jest zastosowanie preparatów poprawiających wygląd kamienia: nabłyszczających lub pogłębiających jego barwę i strukturę.

Bogo Clean – sprzątanie biur Warszawa

Bogo Clean to profesjonalny serwis sprzątający doświadczony w utrzymaniu czystości w biurach na terenie Warszawy Wilanowa, Włochów, Woli i okolic. Nasi pracownicy wykonują wysokiej jakości usługi z zachowaniem pełnego profesjonalizmu, terminowości, staranności i dyskrecji. Realizujemy zlecenia na sprzątanie biur, ale też nieruchomości prywatnych. W celu zapoznania z naszą ofertą i sporządzenia indywidualnej wyceny zapraszamy do kontaktu.