12-08-2021

Zakres usług firm sprzątających

Firmy zajmujące się sprzątaniem obiektów oferują wiele usług, zapewniających utrzymanie czystości w biurach, firmach, prywatnych domach i ich otoczeniu. Ale nie tylko. Oprócz najpopularniejszych zamówień na regularne sprzątanie biura można również zlecić im inne czynności. Jakie usługi można zamówić w firmach sprzątających?
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Sprzątanie specjalistyczne - garaże, przedszkola
Ekipy sprzątające podejmują się również porządkowania pomieszczeń, które wymagają specjalnego traktowania. Należą do nich m.in. garaże oraz przedszkola.

Sprzątanie garaży odbywa się z wykorzystaniem specjalnego sprzętu - myjek samojezdnych, które nakładają roztwór preparatu rozpuszczającego brud i tłuste plamy na posadzkę, a następnie zbierają je gumową ściągaczką. Maszyny te pozwalają wyczyścić nawet duże powierzchnie w krótkim czasie. Odpowiednio dobrane środki chemiczne ułatwiają usunięcie zanieczyszczeń różnego rodzaju (również np. śladów po oponach). Czyszczenie garaży często obejmuje również umycie innych elementów znajdujących się na parkingu, np. barierek.

Sprzątanie przedszkoli musi być bardzo dokładne ze względu na to, że przebywają tam dzieci. Firma sprzątająca zazwyczaj specjalnie dobiera środki czyszczące do takiego zlecenia, zwracając uwagę by były antyalergiczne i nie podrażniały skóry maluchów. Sprzątanie obejmuje dokładne umycie podłóg i odkurzanie dywanów, dezynfekcję sanitariatów i uzupełnienie zapasów środków higienicznych (mydła, papieru toaletowego). W określonych odstępach czasu myte są także okna i prane wykładziny. Często przeprowadzana jest również dezynfekcja przedszkolnych pomieszczeń, by dzieci mogły bawić się w czystym i higienicznym otoczeniu.

Utrzymanie samochodu - czyszczenie tapicerki Warszawa
Czyszczenie tapicerki w samochodzie jest usługą, z której korzystają firmy oraz osoby prywatne. Obejmuje dokładne umycie i wysuszenie kanap oraz foteli (z wykorzystaniem profesjonalnej myjki ciśnieniowej) oraz usunięcie plam (np. po jedzeniu, rozlanej kawie). Na życzenie można również wyczyścić podsufitkę. Po porządkach samochód potrzebuje kilku godzin, by wilgoć ze środka wyparowała, dlatego najlepiej korzystać z tej usługi w ciepłe i słoneczne dni.

Usługi dodatkowe - mycie okien Warszawa, pranie dywanów Warszawa
Mycie okien zamawiane jest najczęściej przez firmy, galerie handlowe, sklepy i biurowce. Jego zakres zależy od zapotrzebowania klienta. Zazwyczaj obejmuje umycie ram okiennych, szyb i parapetów (po obu stronach). Wiele ekip sprzątających ma uprawnienia do prac na wysokościach, co pozwala im również czyścić szklane fasady budynków lub klatki schodowe w wielopiętrowych blokach.

Otoczenie domu - czyszczenie kostki brukowej Warszawa
Usługą zamawianą przez osoby prywatne i firmy jest mycie kostki brukowej. Coraz częściej można ją spotkać na podjazdach przed domami, alejkach, chodnikach i parkingach. Z biegiem czasu traci ona swoje walory estetyczne, ulegając zabrudzeniu. Mycie z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej pomaga usunąć zanieczyszczenia i wypłukuje chwasty, wyrastające w przestrzeniach między kostkami. Firmy sprzątające mogą dodatkowo nałożyć specjalny preparat, zabezpieczający kostkę przed ponownym zanieczyszczeniem, pielęgnujący jej strukturę i poprawiający wygląd.

Dezynfekcja pomieszczeń
Ozonowanie, opryskiwanie lub zamgławianie pomieszczeń jest sposobem na pozbycie się drobnoustrojów z otoczenia człowieka. Polega na rozpyleniu w powietrzu lub nałożeniu na powierzchnię substancji, która eliminuje patogeny. W zależności od wybranej metody pomieszczenie jest niedostępne dla ludzi od 1-12 godzin po zakończeniu prac. Z usług tych korzystają często firmy, chcące zapewnić swoim pracownikom ochronę przed koronawirusem i innymi zarazkami, jak również osoby prywatne, których celem jest pozbycie się brzydkich zapachów i odkażenie pomieszczeń.