12-08-2021

Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Sprzątanie przedszkoli Warszawa jest usługą, która wymaga szczególnej uwagi i dokładności. Otoczenie najmłodszych musi być czyste, bo dzieci nie rozumieją zagrożenia związanego z brudem, zarazkami i zanieczyszczeniami. Nie zawsze potrafią korzystać z toalety w higieniczny sposób i dokładnie myć dłonie. Często zdarza im się wkładać brudne ręce do buzi lub gryźć zabawki, co może powodować infekcje.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Jakie usługi świadczymy w ramach sprzątania przedszkoli?

- Odkurzanie i mycie podłóg. Podłogi ulegają szybkiemu zabrudzeniu - dorośli i dzieci chodzą po nich w butach, nanosząc z zewnątrz brud, piasek i kurz. Pozostają na nich również ślady czarnej gumy z podeszw oraz zacieki po deszczu lub rozlanych napojach. Te wszystkie zanieczyszczenia wymagają regularnego sprzątania, bo maluchy często dotykają tych powierzchni - czy to raczkując, czy bawiąc się. Dlatego codziennie odkurzamy wszystkie podłogi i zmywamy je środkiem czyszczącym, który nie powoduje alergii u dzieci, ale bardzo szybko radzi sobie z plamami i brudem.


- Odkurzanie i pranie wykładzin. Podobnie jak na podłodze, również na wykładzinach zbierają się zanieczyszczenia. Są one tym trudniejsze do usunięcia, że nie zatrzymują się na powierzchni, ale wnikają w głąb tkaniny. Dlatego korzystamy z odkurzaczy o dużej mocy by wyciągnąć je wszystkie z włosia dywanu. Co jakiś czas (zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami) pierzemy mechanicznie wszystkie wykładziny, by usunąć również ten brud, którego nie zbierze odkurzacz. Dzięki temu wszystkie powierzchnie w przedszkolach czy klubach malucha są zdezynfekowane i czyste. Dzieci mogą się bawić bez obaw!

- Wycieranie kurzu jest codzienną usługą realizowaną w ramach sprzątania przedszkoli Warszawa. Przecieramy na mokro wszystkie powierzchnie, na których może osiadać pył, m.in. szafki, półki, stoły, blaty i parapety. Dzieci, biorąc później zabawki lub siadając przy stole w trakcie posiłku, nie są narażone na zabrudzenie rąk.

- Sprzątanie i dezynfekcja sanitariatów - jest ważnym elementem utrzymania czystości w przedszkolach. Maluchy nie zawsze potrafią samodzielnie skorzystać z toalety, a także nie zwracają uwagi na to, czy dotykają rękami potencjalnie zanieczyszczonych miejsc. Dlatego codzienne sprzątanie przedszkoli Warszawa obejmuje również dokładne wyczyszczenie urządzeń sanitarnych (muszli, umywalek, kranów itp.) oraz dezynfekcję ich środkiem, który zabije bakterie i wirusy. Zapewnia to dzieciom komfort korzystania, a rodzicom daje pewność, że ich pociecha nie zarazi się czymś w przedszkolnej toalecie.

- Uzupełnianie artykułów higienicznych. Codziennie sprawdzamy, czy nie brakuje artykułów higienicznych, takich jak papier toaletowy, ręczniki papierowe czy mydło, a jeżeli zajdzie taka potrzeba - uzupełniamy zapas. Pozwala to uczyć dzieci zdrowych nawyków (m.in. mycia rąk przed jedzeniem) i zapewnia higienę w całym przedszkolu.

W ramach usługi sprzątania przedszkola Warszawa wykonujemy również wiele innych czynności w porozumieniu z klientem, w ustalonych wcześniej terminach. Do najpopularniejszych należy regularne mycie okien (np. raz na miesiąc) oraz serwis remontowy, w ramach którego usuwamy niewielkie usterki, zapewniając dzieciom bezpieczne otoczenie do zabawy i rozwoju.

Gdzie można zamówić sprzątanie przedszkoli? Warszawa i okolice to obszar naszej działalności, dlatego zapraszamy wszystkie kluby malucha, żłobki, przedszkola i inne miejsca, gdzie przebywają dzieci, do skorzystania z tej usługi.