12-08-2021

Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Sprzątanie przedszkoli Warszawa - jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa? Powrót dzieci do przedszkoli i szkół postawił dodatkowe zadania przed dyrekcją i osobami odpowiedzialnymi za utrzymanie czystości w placówkach edukacyjnych. Dokładne sprzątanie przedszkoli Warszawa nie tylko służy zapewnieniu higienicznych warunków przebywania dzieci, ale jest również sposobem walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i ochrony maluchów i ich opiekunów przed zarażeniem.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

W trosce o zdrowie najmłodszych coraz więcej przedszkoli przygotowuje plany higieny. Są to wskazówki dotyczące częstotliwości oraz sposobów dezynfekowania i czyszczenia poszczególnych elementów wyposażenia pomieszczeń i budynku. Zapisuje się je w regulaminie placówki. Ich celem jest stworzenie wytycznych dla firm sprzątających i zagwarantowanie rodzicom, że ich pociechy będą przebywały w czystych pomieszczeniach. Wiele takich planów powstaje w uzgodnieniu lub po konsultacjach z firmami oferującymi usługi utrzymania czystości w placówkach edukacyjnych.

Sprzątanie przedszkoli Warszawa - ochrona przed koronawirusem
Częste sprzątanie placówek edukacyjnych ma pozytywny wpływ na profilaktykę rozprzestrzeniania się koronawirusa. To jeden z elementów walki z zagrożeniem. Ważne jest również przestrzeganie wytycznych sanitarnych dotyczących dystansu oraz dezynfekcji rąk. Badania potwierdzają, że częste mycie rąk zapobiega przenoszeniu wirusów.

Firmy sprzątające powinny zadbać o to by dzieci i opiekunowie przez cały czas przebywania w przedszkolu mieli zapewnione środki higieny, takie jak mydło w płynie oraz jednorazowe, papierowe ręczniki. Zapas musi być uzupełniany codziennie. Zadaniem opiekunów jest zaś dopilnowanie by maluchy myły ręce zawsze przed jedzeniem, wspólną zabawą i po skorzystaniu z toalety.

Koronawirusa zwalczają również środki czyszczące oraz dezynfekujące. Plany higieny w przedszkolach zalecają więc codzienne mycie powierzchni, które są dotykane przez dzieci i dorosłych. Są to m.in. sanitariaty, blaty stołów, krzesła, półki z zabawkami i kąciki zabaw. Ekipa sprzątająca nie powinna zapominać o zdezynfekowaniu włączników światła, klamek, różnego rodzaju uchwytów, wieszaków czy poręczy.

Plany higieny zwracają również uwagę na konieczność utrzymania w czystości ogólnodostępnych przestrzeni takich jak np. korytarze, szatnie, urządzenia na placu zabaw. Czyszczone powinny być także zabawki, kredki, gry, sprzęt sportowy itp., z których korzystają dzieci.

Sprzątanie powinno odbywać się po godzinach otwarcia przedszkola, by dzieci mogły rano przyjść do higienicznego pomieszczenia. Zaleca się również ograniczenie ilości osób trzecich w przedszkolach, dlatego tak ważne jest, by w danej placówce pracowała ekipa sprzątająca z jednej firmy. Dyrektorzy placówek mają obowiązek kontrolować jakość wykonywanych prac porządkowych.

Sprzątanie przedszkoli Warszawa - środki do dezynfekcji
Nie należy jednak zapominać, że używane w przedszkolu detergenty muszą mieć atesty i być hipoalergiczne. Dziecięca skóra nie jest tak odporna na agresywne środki czyszczące jak skóra osób dorosłych. Obecnie, ze względu na zwiększoną częstotliwość sprzątania, dzieci mają częstszy kontakt ze zdezynfekowanymi powierzchniami. Dotykanie ogólnodostępnych przedmiotów czy zabawek nie powinno kończyć się dla dziecka alergią lub wysypką, dlatego ważne jest używanie odpowiedniej chemii czyszczącej.

Profesjonalne i dokładne sprzątanie przedszkoli Warszawa, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi i planami higieny, pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i chroni dzieci oraz opiekunów przed zakażeniem.