27-07-2022

Skuteczne sprzątanie biur Warszawa - elementy, które składają się na dobrze wykonaną usługę

Zorganizowana i systematycznie utrzymywana w czystości i porządku przestrzeń biurowa wpływa na efektywność pracy, samopoczucie i interakcje między pracownikami.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Sprzątanie biura to podstawa 

Zorganizowana i systematycznie utrzymywana w czystości i porządku przestrzeń biurowa wpływa na efektywność pracy, samopoczucie i interakcje między pracownikami. Zadbane biuro to również wizytówka firmy. Aby cieszyć się nienaganną opinią i dobrą atmosferą, warto skorzystać z usług certyfikowanych profesjonalistów. BOGOclean to wykwalifikowana firma z Warszawy, która oferuje kompleksowe usługi dla właścicieli biur, administratorów instytucji publicznych, szkół i przedszkoli oraz spółdzielni mieszkaniowych:

Zasady porządkowania przestrzeni biurowej

Aby sprzątanie było skuteczne i efektywne potrzebny jest plan działania. Biuro to miejsce pełne pinezek, plam i okruchów.. Aby się ich pozbyć ważny jest umiejętnie ułożony plan działania. Oto nasza propozycja:

Wyrzucenie śmieci

Zaczynamy od tego, aby pozbyć się wszystkich śmieci - zarówno tych z biurowej kuchni, jak i z samego biura oraz toalety. Należy pamiętać o opróżnieniu niszczarki do dokumentów, w której zalegają setki skrawków papieru. Wyrzucenie ich na samym początku sprzątania pozwoli uniknięcia przykrej niespodzianki w postaci sterty papierków porozrzucanych po biurze.

Wycieranie sprzętów biurowych

Na lampkach czy telefonach stacjonarnych chętnie gromadzi się kurz. Aby się go pozbyć należy skorzystać z materiałowej ściereczki zamoczonej w wodzie lub w detergencie. Wyciśnięcie jej przed każdym kolejnym użyciem jest niezbędne do efektywnego sprzątania.

Porządkowanie aneksu kuchennego i WC

Kluczowym dla uprzątnięcia powierzchni biurowej jest uporządkowanie kuchni. Przez cały czas pracy biura gromadzi się w niej masa kubków i talerzy, które zagracają blaty. Należy umyć je oraz odpowiednio ułożyć w szafkach, aby wyjęcie ich następnego dnia nie było problematyczne. Warto zająć się również łazienką - umyciem armatury, umywalki i WC. Na tym etapie konieczne jest uzupełnienie przyborów łazienkowych i kuchennych.

Umycie blatów roboczych

Plamy po kawie, okruchy, ślady po słodkich napojach. To wszystko gromadzi się na blatach. Warto zająć się tymi zabrudzeniami przed odkurzaniem i myciem podłóg, aby resztki nie spadły na świeżo umytą podłogę i nie przysporzyły nam dodatkowej pracy. Najlepszym sposobem na szybkie umycie blatu jest przetarcie go suchym ręcznikiem papierowym, aby pozbyć się największych zabrudzeń - okruchów, a następnie wytarcie mokrą ściereczką.

Odkurzanie 

Ta z pozoru błaha czynność może przysporzyć wielu kłopotów - źle dobrana końcówka odkurzacza może wyrządzić wiele rys, które nie wyglądają estetycznie. Ważne, aby nie zapomnieć o listwach podłogowych, na których osadza się kurz.  

Mycie podłóg

Tę czynność wykonujemy na samym końcu. Należy pamiętać, aby nie używać mokrego, a wilgotnego mopa. Dzięki temu uchronimy się przed rozpulchnieniem parkietu, którego koszty naprawy są spore. Koniecznym jest dobranie odpowiedniego detergentu myjącego do rodzaju podłogi, aby pozostała ona zadbana i w dobrym stanie na długie lata.

Ta kolejność zapewnia, że wykonana praca będzie zauważalna bez konieczności poprawek. W cieszeniu się efektami sprzątania kluczowa jest regularność i systematyczność - długo zaniedbane pomieszczenia potrzebują dużo czasu i energii, aby doprowadzić je do stanu użyteczności. 

BOGOclean - Sprzątanie biur Warszawa

BOGOclean to serwis sprzątający doświadczony w utrzymaniu czystości w biurach i instytucjach na terenie Warszawy. Nasi pracownicy wykonują usługi o wysokiej jakości, a przy tym zachowują profesjonalizm, punktualność oraz dyskrecję. Realizujemy zlecenia na sprzątanie biur, ale również nieruchomości prywatnych. Aby szczegółowo poznać naszą ofertę i uzyskać indywidualną wycenę - zapraszamy do kontaktu.