12-08-2021

Pranie wykładzin Warszawa

Pranie wykładzin Warszawa to jedna z usług, z której korzysta szeroka gama klientów - od firm, poprzez gabinety lekarskie, urzędy i wspólnoty mieszkaniowe, aż po żłobki i przedszkola. Mechaniczne czyszczenie wykładziny jest bowiem o wiele bardziej dokładne i skuteczne niż ręczne szorowanie. Ma również inne zalety, dlatego warto z niego korzystać regularnie, by utrzymać wykładzinę w czystości i zapewnić jej elegancki wygląd w każdej sytuacji.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Pranie wykładzin Warszawa - co obejmuje usługa?
Usługa prania wykładzin obejmuje dokładne odkurzenie wykładziny (co pozwala zebrać brud osiadający na zewnątrz oraz większe zanieczyszczenia). Tak przygotowana powierzchnia jest następnie sprzątana z wykorzystaniem maszyn piorących.

Mechaniczne pranie pozwala na dokładne wyczyszczenie włosia i dotarcie do wnętrza wykładziny, gdzie gromadzi się brud. Aktywne środki piorące zapewniają usunięcie plam (także tych, które wnikają głęboko, jak tłuszcz lub rozlane napoje), będąc jednocześnie na tyle delikatne, że nie niszczą samej struktury wykładziny, nie odbarwiają jej i nie zmieniają jej wyglądu w żaden inny sposób.

Zaletą mechanicznego prania wykładzin jest również dokładność (maszyna dociera w każde miejsce, pracując z tą samą skutecznością na całej powierzchni), jak również szybkość realizacji (urządzenia piorące są w stanie wyczyścić wykładziny w całym biurze). Dodatkowo, maszynowe pranie nie daje efektu „mokrych nawierzchni” - cała woda jest odciągana z wykładziny, co sprawia, że jest ona szybko sucha. Po praniu maszynowym wykładziny są pachnące, czyste (również wewnątrz), a włosie układa się równomiernie.

Pranie wykładzin w Warszawie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu można wykonać na wszystkich powierzchniach, które dopuszczają pielęgnację na mokro. W przypadku dużych zabrudzeń wykonuje się pranie dogłębne, pozwalające oprócz brudu usunąć również roztocza i brzydkie zapachy (np. dym z papierosów). Przy mniej zabrudzonych powierzchniach zalecane jest pranie pielęgnacyjne, które ułatwia utrzymanie wykładziny biurowej w dobrym stanie.

Jak często należy wykonywać pranie wykładzin Warszawa?
Częstotliwość realizacji usługi zależy od stopnia zabrudzenia wykładziny. Z pewnością warto robić to regularnie, by nie dopuścić do zniszczenie tkaniny i wydeptania brudnych „szlaków komunikacyjnych”, które będą trudne do wyczyszczenia.

Na największe zanieczyszczenia narażone są wykładziny w miejscach publicznych, gdzie jest duży przepływ osób. W firmach są to m.in. sekretariaty i recepcje, a także poczekalnie, gabinety oraz korytarze. Wpływ na zabrudzenia ma również pora roku - częściej pierze się wykładziny w zimie i okresie przejściowym, gdy na zewnątrz jest mokro i błotniście. Wówczas wilgoć i brud trafiają na butach klientów do wnętrza budynku i wykładzina szybciej ulega zabrudzeniu.

Tam, gdzie wykładzina spełnia nie tylko funkcje dekoracyjne (m.in. w przedszkolach i żłobkach, gdzie jest naturalnym miejscem do zabawy dla dzieci) konieczne jest jeszcze częstsze pranie. Maluchy przesiadują bezpośrednio na wykładzinie, dotykają jej rękami, które nierzadko później wkładają do buzi. Musi więc być ona jak najczystsza, by ograniczyć kontakt z drobnoustrojami chorobotwórczymi i ryzyko infekcji u najmłodszych.

Pranie wykładzin w firmach bardzo często łączy się z usługą czyszczenia tapicerki biurowej - krzeseł, foteli oraz innych powierzchni pokrytych materiałem. Również i one potrzebują regularnego odświeżania, by zachować piękny wygląd i właściwości użytkowe materiału.