12-08-2021

Pranie wykładzin w Warszawie

Pranie wykładzin Warszawa - jak zrobić to profesjonalnie? Pranie wykładzin w Warszawie jest oferowane przez wiele firm, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na taką usługę. Nic dziwnego - w pomieszczeniach biurowych, poczekalniach, na korytarzach i w holach wykładziny ulegają szybkiemu zabrudzeniu. Żadne przedsiębiorstwo, dbające o swój dobry wizerunek w oczach klientów, nie może sobie pozwolić na zaniedbanie ich czystości.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Pranie wykładzin Warszawa

Jednak nie wszyscy klienci decydują się na zamówienie usługi w profesjonalnej firmie. Wielu z nich (zwłaszcza osoby prywatne) woli samodzielnie spróbować wyczyścić dywan czy wykładzinę, korzystając z ogólnodostępnych odkurzaczy piorących i środków chemicznych.

Niestety, przy dużych zabrudzeniach lub uporczywych plamach jest to bardzo trudne. Zwykłe środki czyszczące są zbyt słabe by sobie z nimi poradzić, a bardziej agresywne detergenty mogą zniszczyć strukturę tkaniny lub ją odbarwić. Konieczne jest również dobranie odpowiedniego środka do rodzaju plamy, co nie zawsze się udaje.

Problemem dla osób próbujących samodzielnie oczyścić dywan bywają też odkurzacze piorące. Wielu klientom wydaje się, że wystarczy spryskać powierzchnię środkiem czyszczącym rozpuszczonym w wodzie i odessać roztwór. Niestety, niektóre z modeli nie radzą sobie z wydajnym zbieraniem wody, w efekcie czego wykładzina pozostaje mokra. W niesprzyjających warunkach, zamiast wyschnąć, spleśnieje i nabierze nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.

Pranie dywanów wymaga również siły, by dotrzeć w głąb tkaniny i pozbyć się brudu nagromadzonego między włosiem. Nie jest to więc zajęcie dla każdego.

Pranie wykładzin Warszawa - usługa profesjonalna krok po kroku
Profesjonalne pranie wykładzin Warszawa pozwala szybko i skutecznie usunąć zabrudzenia, zapewniając czystość i higienę.  Jest ono najczęściej zamawiane przez firmy i instytucje, chociaż wśród klientów są także osoby prywatne.

Pierwszy etap obejmuje sprawdzenie stopnia zabrudzenia wykładziny, ocenę rodzaju i źródeł zaplamień oraz dobór odpowiednich detergentów. Środki chemiczne są testowane na niewidocznym fragmencie dywanu, by sprawdzić czy nie uszkodzą tkaniny i nie odbarwią jej.

Jeżeli test wypadnie pomyślnie, wówczas wykładzina zostaje dokładnie odkurzona. Profesjonalny odkurzacz ma dużą moc ssącą, dzięki czemu zbiera z niej nie tylko zwykłe śmieci, ale również trudniejszą do usunięcia sierść, włosy, okruchy i inne zanieczyszczenia. Tak przygotowana wykładzina jest gotowa do naniesienia na nią środka piorącego.

Rozpyla się go w formie sprayu, pozwalającego aktywnym chemicznie drobinkom wniknąć między włókna. Tam działają one na cząsteczki brudu rozpuszczając je i odrywając od wykładziny, dzięki czemu później z łatwością zostaną one zebrane przez odkurzacz piorący.

Plamy, które nie poddały się działaniu uniwersalnego preparatu są traktowane specjalnymi odplamiaczami, dobranymi do ich rodzaju. Profesjonalne środki czyszczące pozwalają usunąć ślady po rozlanych napojach (kawie, herbacie, coli, soku), smary, przyklejone gumy do żucia i zaschnięte resztki jedzenia. Działają szybko i skutecznie, a w razie potrzeby doczyszcza się wybrane miejsca ręcznie.

Ostatnim etapem profesjonalnego prania wykładzin biurowych jest zebranie wody z wykładziny wraz z użytymi detergentami. Wykorzystuje się do tego odkurzacze piorące o dużej mocy ssącej i wysokiej skuteczności. Dzięki temu dywan jest szybciej suchy i gotowy do ponownego użytku już następnego dnia.