12-08-2021

Pranie tapicerki samochodowej w Warszawie

Pranie tapicerki samochodowej Warszawa - na czym polega taka usługa? Pranie tapicerki samochodowej Warszawa jest usługą świadczoną przez wiele profesjonalnych firm sprzątających, warsztatów samochodowych i salonów auto-spa. Pozwala na dokładne oczyszczenie materiałowych i skórzanych elementów we wnętrzu pojazdu, zapewniając higienę, elegancki wygląd i utrzymanie czyszczonych elementów w dobrym stanie. Warto wykonywać ją regularnie, by zanieczyszczenia nie zdążyły się nagromadzić, a plamy wchłonąć głęboko w powierzchnię foteli.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Zlecenie takiej usługi ekspertom pozwala osiągnąć najlepsze efekty. Profesjonaliści unikają wielu błędów, które popełniane są w przypadku samodzielnych prób wyczyszczenia tapicerki.

Czym różni się taka usługa od popularnych, domowych sposobów i jak wygląda w przypadku tapicerowanych foteli samochodowych, a jak w przypadku wykończenia w skórze?

Pranie tapicerki samochodowej Warszawa - fotele z materiału


Profesjonaliści dysponują specjalistycznym sprzętem i środkami czyszczącymi, które pozwalają uniknąć problemów będących efektem nieumiejętnego, samodzielnego prania wnętrza auta. Mają również wiedzę, jak wykonywać poszczególne zabiegi by nie uszkodzić tapicerki i innych elementów wykonanych z materiału.

Profesjonalne pranie tapicerki rozpoczyna się zawsze od odkurzenia wnętrza auta i usunięcia nagromadzonych w szparach brudu. Wszelkie załamania i zagłębienia foteli, gdzie zbierają się drobne zanieczyszczenia, są dokładnie oczyszczane, by móc później zastosować środki czyszczące na mokro.

Do prania wykorzystuje się specjalne odkurzacze piorące, które prawie od razu po nałożeniu wody ze środkiem czyszczącym zasysają go z powrotem. Dzięki temu tapicerka nie ulega przemoczeniu, a wilgoć nie magazynuje się we wnętrzu foteli. Trudniejsze do usunięcia zabrudzenia są czyszczone ręcznie, z wykorzystaniem specjalnych szczotek o miękkim włosiu, by nie uszkodzić struktury tkaniny i nie spowodować jej zmechacenia.

Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej Warszawa nie pozostawia zacieków na tkaninie, pozwala usunąć stare zabrudzenia i plamy, a także wysprzątać dokładnie wszystkie zakamarki auta. Nie powoduje trwałego zawilgocenia wnętrza pojazdu, dzięki odkurzaczowi, który od razu zbiera wodę (profesjonalny sprzęt ma skuteczność nawet do 90%). Ekspercka wiedza pomaga zaś uniknąć późniejszych problemów, spowodowanych przez nieumiejętne czyszczenie (takich jak np. odklejanie lub odkształcanie się podsufitki).

Pranie tapicerki samochodowej Warszawa - fotele skórzane
Skórzana tapicerka powinna być czyszczona znacznie częściej niż materiałowa (zaleca się by było to przynajmniej dwa razy do roku). Wynika to z jej struktury: nie wchłania w siebie brudu, ale utrzymanie jej w dobrym stanie wymaga regularnej pielęgnacji oraz profesjonalnej konserwacji. Tylko wtedy skóra jest elastyczna, zachowuje swoje właściwości i nie pęka.

Czyszczenie tapicerki samochodowej ze skóry zaczyna się od odkurzania. Po usunięciu wszystkich drobnych zanieczyszczeń, fotele są myte na mokro gąbką nasączoną środkiem piorącym do skóry. Jest on na tyle delikatny, że nie uszkadza powierzchni, ale pozwala usunąć zanieczyszczenia. Po zmyciu go wodą, tapicerka jest osuszana i pokrywana środkiem konserwującym. Pomaga to utrzymać właściwości skóry, pielęgnuje i konserwuje jej powierzchnię, zapobiegając przywieraniu brudu.

Nawet profesjonalne pranie tapicerki samochodowej zostawia ją lekko wilgotną i wnętrze auta musi doschnąć. Zalecane jest wykonywanie prania w ciepłe, słoneczne dni, gdy samochód nie musi być od razu używany. Warto również zostawić lekko uchylone szyby w aucie (lub otwarte drzwi na jakiś czas), by parująca wilgoć miała gdzie uciec.