12-08-2021

Mycie okien w Warszawie

Mycie okien Warszawa - skuteczne sposoby na pozbycie się brudu Duży ruch w miastach utrudnia utrzymanie okien w czystości. Pył i kurz unoszący się spod kół przejeżdżających samochodów bardzo szybko osiada na ramach. Podobny efekt mają gwałtowne deszcze, pozostawiające na szkle nieeleganckie zacieki i zaschnięte ślady po kroplach. Tylko regularne mycie okien w Warszawie zapewni utrzymanie ich w czystości. Czym je czyścić i jak robić to by były lśniące i bez smug?
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Mycie okien Warszawa - sposoby ekologiczne
Coraz więcej osób stara się dbać o środowisko i unika stosowania detergentów. Również w przypadku mycia okien można zrezygnować z niektórych środków czyszczących, stawiając na naturalne substancje i sposoby.

Jeżeli okna nie są bardzo zabrudzone, zazwyczaj wystarcza przetarcie ich wodą i ręcznikami papierowymi. Ręczniki można zastąpić wielorazowymi ściereczkami z mikrofibry. Dobrze zbierają wodę, a później łatwo je wyprać w pralce i po wyschnięciu używać znowu. Mikrofibra nadaje się zarówno do mycia na mokro, jak i osuszania szyb. Nie pozostawia kłaczków i smug na szklanej powierzchni.

Równie dobre efekty przynosi stosowanie naturalnych środków do walki z brudem - takich jak ocet lub cytryna. Wystarczy zrobić roztwór z wodą i użyć go do przetarcia ramy okiennej i szyb. Nie trzeba go zmywać, wystarczy zetrzeć ściereczką aż do całkowitego wysuszenia powierzchni.

Osoby troszczące się ekologię mogą również spróbować mycia okien w Warszawie myjką parową. Sprzęt przeznaczony do szyb ma specjalną końcówkę, pozwalającą na ściąganie wody, dzięki czemu zmniejsza szansę na powstawanie zacieków. Jest wygodny w użyciu, a do mycia nie potrzeba żadnych detergentów - brud jest rozpuszczany gorącą parą wodną.

Mycie okien Warszawa - skuteczne detergenty
Wśród detergentów używanych do mycia okien króluje niepodzielnie płyn do naczyń i specjalne płyny do okien ze spryskiwaczami.

Płyny do naczyń odtłuszczają powierzchnię, dlatego są skuteczne w przypadku silnego zabrudzenia ram okiennych oraz zastarzałych plam na szybach. Wystarczy zrobić roztwór z wodą lub wziąć trochę płynu na gąbkę, by usunąć nawet takie zabrudzenia.

Płyny do mycia szyb sprawdzają się w przypadku silnie zakurzonych i zabrudzonych szyb. Zawarte w nich aktywne środki czyszczące rozpuszczają brud i odrywają go od powierzchni. Spryskiwacz ułatwia równomierne nanoszenie detergentu na szybę, jednocześnie go spieniając. Po aplikacji wystarczy zetrzeć powierzchnię suchą ściereczką, która wchłonie zarówno detergent, jak i rozpuszczony brud.

Mycie okien Warszawa - profesjonalnie
Wszyscy, którzy uważają mycie okien za nużącą i męczącą czynność, mogą skorzystać z oferty firm sprzątających. Wiele z nich ma w swojej ofercie usługę mycia okien w Warszawie. Najczęściej zamawiają ją przedsiębiorstwa, właściciele biurowców i spółdzielnie mieszkaniowe, ale mogą ją zamówić również osoby prywatne.

Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność czasu i pewność, że okna zostaną umyte dokładnie, bez smug i zacieków. Profesjonaliści korzystają ze specjalnych środków czyszczących o dużej skuteczności, jak również z profesjonalnego sprzętu, który pozwala zrealizować usługę szybko, ale dokładnie. Nie popełniają błędów osób samodzielnie myjących okna, które psują końcowy efekt smugami na szybach.

Koszt mycia okien Warszawa zależy m.in. od powierzchni szyb i stopnia zabrudzenia ram i jest każdorazowo kalkulowany indywidualnie. Warto więc zadzwonić i zapytać, bo może się okazać, że nie warto poświęcać całego dnia na porządki, tylko zlecić je profesjonalistom.