12-08-2021

Konserwacja i mycie garaży Warszawa

Części biurowe i socjalne firm są sprzątane często, ale o wiele rzadziej pamięta się o myciu garaży. W Warszawie oraz innych dużych miastach zapotrzebowanie na taką usługę jest wysokie, ze względu na duży ruch samochodowy, powodujący mikrouszkodzenia posadzek garażowych. Stała konserwacja może zapobiegać niszczeniu powierzchni i opóźniać ten proces.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Usługa mycia garaży realizowana przez wyspecjalizowane firmy wykonywana jest z wykorzystaniem profesjonalnych maszyn czyszczących oraz detergentów. To właśnie odpowiednio dobrane środki czyszczące pomagają pozbyć się trudnych do usunięcia plam (takich, które ze względu na strukturę nie dają się rozpuścić tradycyjną chemią czyszczącą lub wnikają w powierzchnię posadzki). Niekorzystne jest również pozostawianie zaplamionej posadzki przez dłuższy okres czasu, bo najłatwiej usuwa się świeże zabrudzenia. Dlatego sprzątanie garaży i mycie posadzek powinno odbywać się regularnie.

Środki czyszczące stosowane w profesjonalnych usługach sprzątania garaży zapewniają również impregnację posadzek. Podczas mycia tworzą niewidoczną warstwę impregnatu, który „odgradza” powierzchnię od zanieczyszczeń, chroniąc przed wchłanianiem plam. Nadaje ona połysk i estetyczny wygląd, przeciwdziałając matowieniu powierzchni. Tak zakonserwowana posadzka jest łatwiejsza w utrzymaniu - mniej się brudzi i łatwiej ją ponownie umyć. Dodatkowo impregnat chroni przed mikrouszkodzeniami mechanicznymi, które powstają w wyniku użytkowania.

Mycie garaży Warszawa - co obejmuje taka usługa?
Czyszczenie garaży powinno być wykonywane z pomocą specjalistycznego sprzętu - myjek i szorowarek. Przed rozpoczęciem mycia konieczne jest zebranie śmieci oraz naniesionych nieczystości (takich jak np. błoto czy piasek). Dzięki temu maszyna może dotrzeć do każdego miejsca, zapewniając dokładniejsze umycie powierzchni i skuteczniejsze usunięcie brudu.

Myjki najpierw nanoszą na podłogę skondensowany środek czyszczący z wodą i szorują powierzchnię za pomocą szczotek. Zainstalowana z tyłu guma zbiera pozostałości wody. Zapewnia to szybkie wysychanie czyszczonych powierzchni, dzięki czemu nie ma konieczności wyłączania części garażu z ruchu na czas schnięcia.

W przypadku uporczywych plam (takich jak np. rozlane oleje) często konieczne jest ręczne czyszczenie powierzchni. Używa się do niego odpowiednio dobranych detergentów, które są przeznaczone do wybranego rodzaju plam. Zawierają one aktywne składniki, pozwalające na skuteczne usunięcie zaplamienia, nawet jeżeli powstało jakiś czas temu.

Mycie garaży Warszawa - kto może skorzystać z takiej usługi?
Profesjonalne mycie garaży polecane jest przede wszystkim tam, gdzie do wyczyszczenia są duże powierzchnie. Taka usługa najczęściej jest zamawiana w miejscach, gdzie natężenie ruchu samochodowego powoduje szybkie brudzenie się posadzki. Można ją realizować zarówno w garażach podziemnych, jak i na parkingach naziemnych. Korzystają z niej obiekty wielkopowierzchniowe (galerie handlowe, supermarkety), centra biurowe i outsourcingowe (biurowce) oraz wspólnoty mieszkaniowe i zarządcy osiedli. W wielu firmach sprzątających usługę mycia garaży można rozszerzyć o czyszczenie parkingów otwartych, wykonanych z kostki brukowej.

Usługa ta jest polecana również firmom produkcyjnym, magazynom i hurtowniom, gdzie podłogi wykonywane są w tej samej technologii co w garażach. Również i tu profesjonalne wyczyszczenie ich i zakonserwowanie przedłuża okres eksploatacji.