12-08-2021

Ekologiczne sprzątanie firm Warszawa

Bycie eko przestało być już modą, a powoli staje się koniecznością. Coraz więcej firm zwraca uwagę na działania, których celem jest troska o środowisko naturalne. Dotyczy to również sprzątania, zlecanego zazwyczaj wykwalifikowanym ekipom sprzątającym. Co kryje się pod nazwą ekologiczne sprzątanie firm? Warszawa jest jednym z pierwszych miast, gdzie można zamówić taką usługę.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Sprzątanie firm Warszawa

Zainteresowanie ekologią często wpisuje się w wizerunek firmy, jak również w jej działania. Coraz częściej pro-ekologiczne podejście jest rozwijane nie tylko w statutowej działalności, ale rozszerza się je również na inne dziedziny istnienia i pracy firmy. W kuchniach próżno szukać plastikowych, jednorazowych kubków czy sztućców, a segregacja śmieci nie jest jedynie sloganem.

Takie przedsiębiorstwa poszukują specjalistycznych usług sprzątania firm w Warszawie, które zaoferują im usługę zgodną z ich filozofią i wartościami. Ekologia w sprzątaniu przejawia się m.in. wykorzystaniem preparatów, które najmniej szkodą środowisku, zastosowaniem przemysłowego sprzętu do czyszczenia (jest znacznie bardziej wydajny) oraz wykorzystaniem naturalnych środków czyszczących wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Sprzątanie firm Warszawa - ekologiczne rozwiązania stosowane przez profesjonalistów
Dbałość o środowisko podczas czyszczenia i mycia podłóg, odkurzania dywanów i dezynfekowania sanitariatów może się przejawiać na wiele sposobów.

Firmy sprzątające korzystają z dużych opakowań środków czyszczących, dzięki czemu ogranicza się liczbę plastikowych butelek wyrzucanych do śmieci. Zazwyczaj są to znacznie większe opakowania niż w przypadku tych, które są dostępne w sprzedaży detalicznej (np. 5-litrowe zamiast półlitrowe). Jeżeli jest taka możliwość, rezygnuje się z plastiku na rzecz innych, przyjaźniejszych dla środowiska materiałów.

Ekipy sprzątające w przedsiębiorstwach zwracają uwagę również na odpowiedni dobór środków czyszczących. Profesjonalne detergenty są znacznie mocniejsze i skuteczniejsze w usuwaniu plam niż te, które można kupić w sklepie. Nawet niewielka dawka rozcieńczona wodą ma dużą skuteczność działania. Nie trzeba więc nakładać ich po kilka razy i zużywać w dużych ilościach, by tłuszcz czy głębokie zabrudzenia zostały wypłukane. A im mniej detergentów spłynie do ścieków, tym lepiej dla środowiska.

Na rynku jest dostępna szeroka oferta środków naturalnych, biodegradowalnych, przyjaznych dla otoczenia i środowiska, które również można wykorzystać w sprzątaniu firm. Nie zawierają one silnych związków chemicznych takich jak wybielacze czy fosforany. To środki polecane alergikom, ponieważ w ich składzie próżno szukać uczulających składników. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się naturalne środki, takie jak ocet czy soda oczyszczona.

W przypadku słabszych zabrudzeń można zrezygnować z detergentów, wykorzystując naturalne metody usuwania brudu, takie jak np. gorąca para. Parownice są używane m.in. przy myciu okien (bardzo dobrze radzą sobie z brudem na szybach) oraz do czyszczenia tapicerek mebli biurowych. Można nimi usuwać brud z podłóg oraz odświeżać dywany.

Dbałość o środowisko przejawia się również w korzystaniu z materiałów wielokrotnego użytku. Mowa m.in. o ściereczkach z mikrofibry, gąbkach i innych akcesoriach do sprzątania, które po użyciu są prane i wykorzystywane ponownie. Dzięki tym drobnym zmianom unika się nadmiernego obciążania środowiska, bez rezygnacji z higienicznej czystości w biurze.