12-08-2021

Dezynfekcja przedszkoli Warszawa

Dezynfekcja przedszkoli Warszawa - na czym polega ta usługa?
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Dezynfekcja przedszkoli Warszawa jest dodatkową usługą, którą można zamówić w pakiecie ze sprzątaniem przedszkola (lub osobno). Pozwala ona zapobiegać rozprzestrzenianiu się patogenów (wirusów, bakterii, pleśni), chronić dzieci przed alergenami oraz roztoczami. W zależności od warunków wykonywana jest w formie ozonowania lub zamgławiania (przy konieczności odkażenia całego pomieszczenia). Można też dezynfekować wybrane powierzchnie przy użyciu spryskiwaczy.

Jakie usługi mogą być wykonywane w ramach dezynfekcji przedszkola w Warszawie?

Dezynfekcja zabawek
Odkażanie zabawek w przedszkolu powinno odbywać się często i regularnie, ponieważ osiadają na nich zanieczyszczenia (kurz i inne alergeny). Dzieci, wymieniając się rzeczami podczas wspólnych zabaw, mogą przekazywać sobie patogeny, m.in. bakterie i wirusy.

Dezynfekcja zabawek w przedszkolu polega zazwyczaj na ich umyciu (w przypadku tych, które są odporne na wodę) lub odkurzeniu (gdy są wykonane z materiałów, które kumulują w sobie kurz, np. misie i pluszaki). Zabawki o drobnych elementach (np. klocki) są dezynfekowane poprzez ozonowanie lub spryskiwanie preparatem bakterio- i wirusobójczym.

Dezynfekcja kącika do zabawy
Oprócz poszczególnych zabawek dezynfekcji podlega miejsce, gdzie dzieci się bawią - kącik dla maluchów. Ozonowane lub spryskiwane środkami aktywnymi są krzesełka, stoliki dla najmłodszych, maty na których dzieci siedzą, półki oraz inne elementy wyposażenia.

Kącik, podobnie jak poszczególne zabawki, powinien być czyszczony i odkażany często, by zapobiegać roznoszeniu infekcji bakteryjnych i wirusowych. Regularna dezynfekcja pozwala również na eliminację roztoczy i alergenów, zapewniając dzieciom optymalne warunki higieny podczas zabawy.

Czyszczenie części wspólnych
W częściach wspólnych budynku przebywa znacznie więcej ludzi niż na salach dla dzieci. Rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, kurierzy, listonosze - te wszystkie osoby mogą być potencjalnymi nosicielami koronawirusa i innych patogenów (np. wirusa grypy). Dezynfekcja wspólnych pomieszczeń - korytarzy, klatek schodowych, wind, szatni czy ogólnodostępnych toalet - pozwala uchronić dzieci przed zakażeniem.

Wykonuje się ją w formie ozonowania pomieszczenia, zamgławiania lub spryskiwania środkami eliminującymi drobnoustroje. Po okresie karencji (w zależności od wybranego sposobu trwa on od kilkudziesięciu minut do kilkunastu godzin od zakończenia usługi dezynfekcji) pomieszczenia są czyste i znów mogą być używane bez ograniczeń.

Pranie wykładzin
Wykładziny w przedszkolu muszą być prane znacznie częściej niż np. w firmie czy w domu. Ulegają one szybkiemu zabrudzeniu i zbierają w sobie pyłki roślin, kurz, roztocza i inne zanieczyszczenia, będące przyczynami alergii i infekcji u dzieci. Maluchy lubią bawić się bezpośrednio na wykładzinie i często dotykają jej rękami podczas zabawy. Nietrudno wówczas o przeniesienie zarazków lub reakcję uczuleniową.

Wykładziny pierze się preparatami przeznaczonymi do dywanów. Można je także dodatkowo odkazić, spryskując środkami wiruso- i bakteriobójczymi, ale dobrze wykonane pranie zazwyczaj wystarcza by pozbyć się patogenów.

Dezynfekcja przedszkoli Warszawa zapewnia dzieciom bezpieczne warunki do nauki i zabawy z rówieśnikami. Minimalizuje narażenie na szkodliwe czynniki środowiskowe, a regularnie wykonywana zapobiega infekcjom i roznoszeniu drobnoustrojów.