12-08-2021

Dezynfekcja pomieszczeń Warszawa

Wzrastająca liczba zachorowań na koronawirusa jest dla wielu pracodawców i zarządców obiektów biurowych powodem do zmartwień. Łatwość, z jaką przenosi się patogen powoduje, że każde miejsce, gdzie spotykają się ludzie staje się potencjalnym źródłem zakażenia. Wykrycie wirusa u pracownika lub klienta firmy może prowadzić do wstrzymania pracy zakładu i kwarantanny dla pracowników. Wymagana jest także dezynfekcja pomieszczeń. Warszawa, będąca centrum biznesu i siedzibą wielu zarządów spółek oraz centrów biurowych jest szczególnie narażona na ten sposób rozprzestrzeniania się wirusa.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Dezynfekcja pomieszczeń Warszawa - lepiej zapobiegać niż leczyć


W firmach codziennie spotykają się pracownicy, którzy nie mogą pracować zdalnie oraz klienci, którzy muszą załatwić osobiście swoje sprawy. Każda z tych osób może być nosicielem wirusa, który we wspólnej przestrzeni z łatwością rozprzestrzenia się na innych. Wystarczy brak odpowiedniego dystansu lub korzystanie z tych samych przedmiotów bez regularnej dezynfekcji rąk, by ryzyko zakażenia znacznie wzrosło. Konsekwencją może być przymusowa kwarantanna lub nadzór epidemiologiczny, nie pozwalający na pracę firmy w normalnym rytmie oraz konieczność dezynfekcji pomieszczeń.

Warszawa przoduje w ilości zachorowań, więc prawdopodobieństwo trafienia na zarażoną osobę jest coraz wyższe. Regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych w firmie może pomóc w skutecznej profilaktyce. Dzięki odkażeniu pomieszczeń, gdzie przebywa dużo osób (takich jak korytarze, poczekanie, kuchnie, jadalnie, toalety czy szatnie) wirus zostaje wyeliminowany. Zmniejszona liczba patogenów ogranicza prawdopodobieństwo zarażenia się w pracy.

Dezynfekcja pomieszczeń Warszawa - skuteczna walka z koronawirusem
Dezynfekcja pomieszczeń może być przeprowadzana w każdym pomieszczeniu, w którym przebywała osoba zakażona lub profilaktycznie, w miejscach gdzie gromadzi się dużo ludzi. Systematyczne odkażanie części wspólnych budynków pomaga powstrzymać koronawirusa przed rozprzestrzenianiem, zapewniając zdrową przestrzeń do pracy.

Dezynfekcja pomieszczeń w Warszawie obejmuje odkażenie wszystkich ogólnodostępnych przestrzeni za pomocą środka antywirusowego. Najczęściej wykonywana jest takich miejscach jak hole, korytarze, klatki schodowe, windy, poczekalnie czy toalety. Na powierzchnię mebli, sprzętu, podłogi i ścian rozpyla się środek wirusobójczy (taka forma aplikacji pozwala mu dotrzeć również do trudno dostępnych miejsc). Dodatkowo przemywane są wszystkie przedmioty i urządzenia, które są często dotykane w trakcie dnia, m.in. klamki, włączniki światła, sprzęt biurowy, przyciski w windzie oraz wyposażenie jadalni i kuchni. Dezynfekcja musi być wykonywana z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych, zapewnieniem ochrony ekipie sprzątającej oraz utylizacją używanych kombinezonów zgodnie z wytycznymi GIS.

Dezynfekcja pomieszczeń Warszawa - kto może skorzystać?
Usługę dezynfekcji pomieszczeń w Warszawie mogą zamówić instytucje i osoby prywatne. Jest ona przeznaczona zarówno dla firm jak i administratorów różnego rodzaju nieruchomości (biurowców, hal magazynowych, osiedli mieszkaniowych). Realizuje się ją również tam, gdzie ze względu na specyfikę czynności ludzie spędzają ze sobą dużo czasu na zamkniętej przestrzeni, m.in. w obiektach edukacyjnych (przedszkolach, szkołach), obiektach sportowych, kinach i supermarketach.

Wiele firm przyjmuje zamówienia również od osób prywatnych, które chcą zabezpieczyć domowników po zdiagnozowaniu koronawirusa u jednego z mieszkańców lub profilaktycznie odkazić mieszkanie.