12-08-2021

Czyszczenie kostki brukowej Warszawa

Czyszczenie kostki brukowej Warszawa - jak osiągnąć najlepsze efekty? Lato jest idealnym momentem na czyszczenie kostki brukowej. Warszawa wyjeżdża na wakacje i urlopy, zmniejsza się ruch samochodowy pozwalając na tymczasowe zamknięcie wybrukowanych parkingów, podjazdów i alejek. Wiele miejsc, które w sezonie przeżywają oblężenie sprawia wrażenie opuszczonych. Dla firmy sprzątającej to duże ułatwienie, bo pozwala dotrzeć do każdego fragmentu kostki i dokładnie go umyć.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Czyszczenie kostki brukowej Warszawa - jak osiągnąć najlepsze efekty?


Lato jest idealnym momentem na czyszczenie kostki brukowej. Warszawa wyjeżdża na wakacje i urlopy, zmniejsza się ruch samochodowy pozwalając na tymczasowe zamknięcie wybrukowanych parkingów, podjazdów i alejek. Wiele miejsc, które w sezonie przeżywają oblężenie sprawia wrażenie opuszczonych. Dla firmy sprzątającej to duże ułatwienie, bo pozwala dotrzeć do każdego fragmentu kostki i dokładnie go umyć.

Czyszczenie kostki brukowej Warszawa - przygotowania
Czyszczenie kostki brukowej musi być poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami. Przede wszystkim z obszaru sprzątania należy usunąć wszystko, co utrudnia dostęp do kostki, a więc np. samochody, kosze na śmieci, krzesła i stoliki. Powierzchnia do mycia powinna być również wstępnie pozamiatana, by śmieci nie przeszkadzały obsłudze w czyszczeniu bruku.

Czyszczenie kostki brukowej Warszawa - usługa
Usługa czyszczenia kostki brukowej w Warszawie polega na usunięciu z niej brudu, nalotu, mchów i innych roślin z pomocą myjki wysokociśnieniowej. Zazwyczaj jest wystarczające działanie w przypadku, gdy na kostce nie ma plam i zacieków z tłustych substancji (np. olejów). Zanieczyszczenia są wypłukiwane wodą pod ciśnieniem. Przy uciążliwych zabrudzeniach lub gdy kostka nie była dawno czyszczona woda może zostać wzbogacona o detergenty do pielęgnacji i konserwacji powierzchni bruku.

Mycie kostki brukowej jest pierwszym etapem czyszczenia. W dalszej kolejności firma sprzątająca nanosi na nią środki konserwujące, tworzące na powierzchni niewidoczną warstwę ochronną. Utrudnia ona wnikanie brudu w głąb kostki, dzięki czemu bruk staje się bardziej odporny na codzienne zanieczyszczenia. Zapewnia również piękny wygląd podjazdu czy parkingu, bo dba o strukturę kostki i utrzymuje jej kolorystykę. Tak zabezpieczoną kostkę łatwiej umyć i zachować w dobrym stanie.

Kolejnym etapem jest pielęgnacja spoin między kostkami. Trzeba je zabezpieczyć przed roślinami, które wyrastają w znajdującym się tam piasku (ich korzenie mogą niszczyć kostkę, a zarośnięty podjazd czy parking nie wygląda estetycznie). Robi się z to z wykorzystaniem specjalnych preparatów, które uniemożliwiają rozwój rośliny, ale nie uszkadzają kostki. Profesjonalne firmy sprzątające uzupełniają również piasek w szczelinach, który został wypłukany przy pomocy myjki wraz z chwastami. Pozwala to ustabilizować kostkę, zapobiegając jej przemieszczaniu się np. pod wpływem ciężaru samochodów.

Czyszczenie kostki brukowej Warszawa - kiedy najlepiej to zrobić?
Czyszczenie kostki brukowej Warszawa jest konieczne w przypadku zaplamienia bruku tłustymi substancjami. Tłuszcz wnika w pory kostki, uszkadzając jej strukturę. Im starsza plama, tym trudniej ją usunąć. Dlatego w sytuacji gdy kostka zostanie zaplamiona nie warto czekać z jej umyciem.

Dla utrzymania eleganckiego wyglądu, kolorystyki i właściwości kostki zaleca się regularne czyszczenie jej powierzchni. Częstotliwość mycia zależy od stopnia zabrudzenia. Gdy tylko kolor zszarzeje, a w spoinach pojawią się trawy i mchy trzeba zamówić usługę czyszczenia kostki brukowej. W zależność od miejsca, jak i stopnia eksploatacji powierzchni kostki, usługa taka powinna być realizowana nawet co miesiąc. W przypadku mało używanych powierzchni, takich jak np. parkowe alejki, wystarczy mycie dwa razy do roku: na wiosnę, by oczyścić kostkę po zimie (soli, śniegu i naniesionych zabrudzeniach) i na jesieni, by zakonserwować ją przed zimą.