10-05-2022

Czas na świeży start! Rozpocznij wiosnę od ozonowania!

Początek wiosny i długo wyczekiwany koniec pandemii koronawirusa to świetna okazja by w dbaniu o porządek pójść kawałek dalej, niż zwykle. Można nie tylko zadbać o czyste okna i wyprane dywany, ale również oczyścić domy i miejsca pracy z nagromadzonych szkodliwych bakterii i wirusów. Skuteczna i bezpieczna dezynfekcja oraz ozonowanie pomieszczeń wymagają wiedzy, doświadczenia oraz specjalistycznych urządzeń i środków. Oto dlaczego warto zlecić je specjaliście i cieszyć się ze świeżych i bezpiecznych wnętrz już teraz.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Ozonowanie - o co chodzi?

Ozonowanie to jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych dla zdrowia sposobów dezynfekcji. Z sukcesem można je zastosować:

Ozon to silnie utleniający gaz, którego mocno reaktywne działanie jest bardzo krótkotrwałe. Polega ono na dezynfekcji (dekontaminacji), deakaryzacji (czyli usunięciu alergenów wziewnych i kontaktowych) oraz deodoryzacji. Ozon charakteryzuje się znanym każdemu zapachem powietrza świeżo po burzy. Regularnie, minimum raz do roku przeprowadzane ozonowanie:

Czy ozonowanie jest bezpieczne dla człowieka?

Ze względu na silne właściwości utleniające, ozon działa drażniąco na spojówki i błonę śluzową dróg oddechowych, prowadząc do piekących bólów, trudności w oddychaniu, zaczerwienienia spojówek, kaszlu, świszczącego oddechu, pogorszenia funkcji płuc w badaniu spirograficznym, napadów astmy u osób cierpiących na tę przypadłość oraz nasilenia dolegliwości u osób ze współistniejącymi chorobami układu oddechowego i układu krążenia. Ze względów bezpieczeństwa ozonowanie warto zatem zlecić profesjonalnej firmie, która przeprowadzi je w fachowy i bezpieczny sposób.

Jak wybrać firmę dezynfekującą?

Prawidłowo wykonane ozonowanie wymaga dużej wiedzy oraz umiejętności ze strony fachowo przeszkolonego personelu. Zlecając tego typu pracę, warto zatem upewnić się, że rozmawiamy z doświadczoną firmą, która świadczy usługi na najwyższym poziomie. Fachowa wiedza i odpowiednie procedury stanowią gwarancję, że ozonowanie i dezynfekcja przebiegną w stu procentach pomyślnie, a cały proces będzie dopasowany do potrzeb określonego lokalu i jego użytkowników.

Nie można również zapomnieć, że do zgodnego z prawem przeprowadzania dezynfekcji i ozonowania niezbędne są stosowne pozwolenia i środki dopuszczone do obrotu na terenie Polski. Istotne jest również wybranie ozonatora o nowoczesnej technologii wytwarzania ozonu, który nie narazi wnętrza na nadmierną ekspozycję na wielotlenki azotu, niszczące elektronikę, skórę, obrazy i tapicerki.

Sprzątanie biur Warszawa Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

Doświadczeni, wykwalifikowani pracownicy, najwyższej jakości sprzęt oraz bezwonne preparaty, to podstawy profesjonalnego i bezpiecznego wykonania usług dezynfekcyjnych. Bogo Clean to firma, która je gwarantuje. Najwyższa satysfakcja naszych klientów to podstawowa zasada, którą się kierujemy, wykonując fachowo i dyskretnie usługi sprzątające w każdego typu nieruchomościach w Warszawie i okolicach, tworząc zdrową i czystą atmosferę w miejscach pracy, zamieszkania i odpoczynku naszych klientów.